Jak pozbyć się sierści psa w domu? Proste sposoby!

0
832
Jak pozbyć się sierści psa w domu
fot.unsplash.com

Z pewnością wiesz, że pies = sierść. Wszędzie jest sierść! Na ubraniach, w jedzeniu, w kątach mieszkania, na podłodze, kanapie czy na łóżku. W dużej mierze trzeba to po prostu zaakceptować ponieważ całkowite wyeliminowanie sierści będzie poprostu niemożliwe. Jeśli chcesz jednak z tym walczyć, żeby chociaż częściowo się jej pozbyć, mamy dla ciebie kilka cennych wskazówek w różnych zakresach cenowych. Ułożyliśmy je od najdroższej do najtańszej. Gotowy? Zaczynamy!

Suszarka do ubrań

Tak naprawdę dwa pierwsze miejsca na naszej liście mogą zamienić się miejscami w zależności od ceny, dlatego dobierz taki sprzęt, na jaki możesz sobie pozwolić. Suszarka do ubrań to zbawienie dla osób z psem czy kotem! A na dodatek świetnie sprawdzi się dla osób „leniwych”. Suszarka bębnowa z odpowiednim programem, nie tylko skróci czas suszenia ubrań oraz ułatwi ci ogarnianie codziennych obowiązków domowych, ale także i może pozbyć się psich lub kocich włosów. Jak pisze bosch na swojej stronie:

Przede wszystkim oszczędza nam sporo czasu i energii. Zazwyczaj do oczyszczenia ubrań z większości sierści wystarczy zaledwie 10-minutowy cykl suszenia bez ogrzewania. Ponadto suszarka usuwa nie tylko włoski, ale i inne paprochy. Ubrania po suszeniu w suszarce będą nie tylko oczyszczone, ale też odświeżone – pozbawione przykrych zapachów, wygładzone i przyjemnie miękkie. Suszenie w wielu sytuacjach może też zastąpić prasowanie. I wreszcie – dzięki suszeniu szybko i bez wysiłku pozbywamy się z materiału zwierzęcych alergenów, co w sytuacji, gdy któryś z domowników jest alergikiem, może być niezastąpioną funkcją.

Odkurzacz typu Roomba

Miejsce numer dwa to odkurzacz typu Roomba, czyli ten, co sam odkurza, sam jeździ, sam się ładuje i sam właściwie robi wszystko. Oczywiście zwykły odkurzacz to również duże ułatwienie, jeśli jednak fundusze ci na to pozwalają, zakup sprzęt, który zrobi to wszystko „za ciebie”. Warto jednak przed zakupem przetestować swojego zwierzaka. Najlepiej w tym celu byłoby pożyczyć taki sprzęt od mamy, babci, teściowej czy koleżanki, choćby na jeden dzień. Puścić go i zobaczyć, co twój pies zrobi i jak zareaguje na te dziwne urządzenie, które jeździ po JEGO mieszkaniu.

Jak pozbyć się sierści psa w domu
fot.unsplash.com

Szczotka typu furminator

Tak naprawdę najlepszym sposobem walki z sierścią jest ograniczenie wypadającej sierści. Psiak powinien być regularnie wyczesywany. Niektóre psy wymagać będą tego nawet codziennie lub dwa razy dziennie. Niezastąpioną szczotką jest tzw. Furminator, który poradzi sobie absolutnie ze wszystkim. Koszt to około 100 złotych, ale rezultat zobaczysz od razu.

Turboszczotka do odkurzacza

Turboszczotka to nic innego jak nakładka na odkurzacz. Kosztuje ona około 20-60 złotych i dostaniesz ją na Allegro, w Media Expert czy w RTV Euro AGD. Turboszczotka posiada w środku wałek z mniejszymi szczotkami i turbinę. Warto coś takiego dokupić do odkurzacza, który już posiadasz. Ewentualnie możesz zakupić sprzęt, który ma dołączoną turboszczotkę do zestawu jednak wtedy cena wzrasta do około 400-600 złotych.

Rolka z taśmą samoprzylepną

Prawie najtańsza opcja pozbycia się sierści. Koszt to zaledwie kilka czy kilkanaście złotych (zazwyczaj w zestawie są 3 nakładki i jeden uchwyt). Świetnie sprawdzi się do oczyszczania ubrań, ale także i innych miejsc jak meble tapicerowane, zarówno te domowe, jak i te w samochodzie, do ręczników, pościeli czy nawet psiego legowiska

Jak pozbyć się sierści psa w domu
fot.unsplash.com

Gumowa rękawica, miotła i ściągaczka do wody

Gumowa rękawica to najtańszy sposób pozbycia się sierści. Gumowa miotła czy ściągaczka do wody kosztują nieco więcej, ale wciąż zmieścisz się w 10-30 złotych. Gumową rękawicę wystarczy namoczyć i przejechać nią kanapę czy fotel i gotowe. Gumowa miotła (do kupienia np. w Actionie) świetnie radzi sobie z sierścią z podłogi (również stosuje się ją na mokro). Podobnie jest w przypadku ściągaczki do wody czyli myjki d okien. Idealnie walczy z sierścią na meblach tapicerowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here