Wszystko o soczewkach kontaktowych

0
1027
soczewkach kontaktowych

Masz nieodparte wrażenie, że twoje życie byłoby o wiele lepsze, gdybyś tylko nie musiał nosić codziennie okularów korekcyjnych, które bez przerwy uciskają ci skrzydełka nosa, spadają z uszu i są po prostu niewygodne? Teoretycznie mógłbyś poddać się laserowej korekcji wzroku, jednakże jest ona na tyle droga, że mało kogo na nią stać. Tańszą (i wygodniejszą!) alternatywą dla tradycyjnych okularów są natomiast soczewki kontaktowe, o których doborze możesz przeczytać sobie na tej stronie: wrosinski.pl. Zanim jednak rzeczywiście je dla siebie wybierzesz i rzeczywiście je kupisz, popatrz, dlaczego naprawdę warto to zrobić i w jakich sytuacjach soczewki mogą okazać się niezastąpione.

Czy soczewki kontaktowe będą dobre dla każdego?

W wielu artykułach znajdziesz odpowiedź, że tak, ale niestety nie można powiedzieć, że soczewki kontaktowe są całkowicie uniwersalnymi wyrobami przeznaczonymi do korekcji wzroku. Tak nie jest. Zanim więc zdecydujesz się je zakupić, dobrze by było, gdybyś udał się na konsultację ze swoim lekarzem i po prostu porozmawiał w cztery oczy z okulistą na temat tego, czy soczewki byłyby dla ciebie dobre. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do ich noszenia. Jeżeli wiesz, że możesz mieć trudności związane z utrzymaniem soczewek w stanie higienicznym i bezpiecznym, raczej nie powinieneś ich dla siebie wybierać. Innym przeciwwskazaniem będą różnego rodzaju choroby, takie jak nadczynność tarczycy, astma czy nawet alergie. Soczewki bywają też uciążliwe dla osób zmagających się z mono przesuszonymi oczami. W każdym innym przypadku na ogół możesz z nich śmiało korzystać.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Przede wszystkim nie powinieneś tego robić sam. Oczywiście w Internecie bez trudu znajdziesz różne poradniki dotyczące zasad prawidłowego doboru soczewek kontaktowych, jednakże są to poradniki czysto teoretyczne, które z praktyką niewiele mają wspólnego. Przed wybraniem soczewek należy przede wszystkim zapoznać się ze swoją wadą wzroku. Powinieneś mieć aktualne dane na temat tej wady, by wiedzieć, jakich soczewek tak właściwie potrzebujesz. Soczewki kontaktowe mają bowiem swoje różne odmiany. Te asferyczne świetnie sprawdzają się i u dalekowidzów, i u krótkowidzów, ale jeśli cierpisz dodatkowo na astygmatyzm, bardzo możliwe, że lepszym wyborem okażą się dla ciebie soczewki toryczne. Sam raczej nie jesteś tego w stanie stwierdzić. Zamiast więc stawiać sobie diagnozę na podstawie informacji wyczytanych w wyszukiwarce, lepiej po prostu raz jeszcze uda się na profesjonalną konsultację okulistyczną.

Dlaczego warto nosić soczewki?

Zakładając jednak, że dobór soczewek kontaktowych przebiegł pomyślnie, jesteś już szczęśliwym posiadaczem swoich pierwszych w życiu soczewek. No i możesz się nimi do woli cieszyć! Od razu dostrzeżesz bowiem, że soczewki kontaktowe (niezależnie od ich rodzaju) są o niebo wygodniejsze i zdecydowanie bardziej praktyczne od wszelkich okularów korekcyjnych. A życie trzeba sobie ułatwiać. Chociażby z pomocą takich soczewek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here