Jak czyścić beauty blender?

0
1075
Jak czyścić beauty blender
fot.unsplash.com

Beauty blender czy pędzle do makijażu to coś, bez czego większość osób nie wyobraża sobie życia. Oczywiście ma to sens. Lata temu nakładaliśmy podkłady palcami, a cienie patyczkami, teraz mamy inne akcesoria do podkładu, inne do bronzera, a inne do rozświetlacza. Oznacza to jednak nie tylko lepszy efekt makijażu, ale także i więcej pracy. Beauty blender należy myć i czyścić po każdym użyciu – jak to zrobić? Czy musi to zajmować aż tyle czasu? Nie! Znamy sposób na to, będzie szybko, łatwo i prosto. Odpowiadamy!

Czym jest beauty blender?

Beauty blender to gąbeczka do nakładania podkładu i pudru. Ma ona różne kształty, jednak najczęściej jest podobnego kształtu co jajko. Czasem spotyka się mniejsze lub większe beauty blendery czy ewentualnie te, które mają ścięty czubek, aby docierać w trudniejsze miejsca na twarzy. Samo zmoczenie tej gąbki powoduje, że staje się ona znacznie większa i miększa, przez co podkład nakłada się lżej i szybciej. Ta gąbka jednak lubi chłonąć nasze produkty, a co za tym idzie – brak odpowiedniej pielęgnacji nie tylko skróci jej żywotność, ale sprawi, że każdego dnia nasza skóra będzie musiała przyjąć dawkę bakterii.

Masz wrażenie, że myjesz beauty blender, a on i tak jest brudny? Ciągle zostają ci na nim resztki podkładu i gąbka nie przypomina już oryginalnego koloru, a jest teraz w kolorze twojego ciała? Mamy na to sposób! Gotowa? Zaczynajmy!

Jak czyścić beauty blender
fot.unsplash.com

Jak czyścić beauty blender? Krok pierwszy: przygotuj wszystko, co będzie ci potrzebne

Zbierz wszystkie swoje beauty blendery i udaj się do łazienki. Przygotuj sobie czysty zlew lub dużą miskę. Nie zapomnij o produkcie myjącym. Możesz skorzystać z olejku z Isany (do kupienia w Rossmanie za kilka złotych), który jest jednym z najlepszych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Świetnie sprawdzi się także żel do higieny intymnej czy hipoalergiczne mydło np. marki Biały Jeleń (również do kupienia w Rossmanie).

Jak czyścić beauty blender? Krok drugi: nalej ciepłą wodę do miski

Nalej do miski czy do zlewu ciepłej wody i dodaj wybrany przez siebie produkt myjący. Upewnij się, że woda jest letnia, czyli ani nie jest za ciepła, ani za zimna. Za ciepła woda może zniszczyć twoją gąbkę, a tego z pewnością byś nie chciała.

Jak czyścić beauty blender? Krok trzeci: wsadź gąbkę do wody i zacznij uciskać

Teraz czas na wsadzenie jednej lub kilku (w zależności od tego, ile posiadasz) gąbek do wody. Ruchy, które musisz wykonywać są proste. Ściskaj gąbkę, przyciskaj ją do umywalki czy miski. Odciskaj nadmiar wody, powtarzaj czynność, aż nie zobaczysz, że twoja gąbka jest czysta. Masz problem z plamką w jednym miejscu? Potrzyj to miejsce np. o szare mydło w kostce, a następnie kontynuuj ściskanie i docinanie. Nie rób tego za mocno. Zbyt mocne ruchy, rozwalą twoją gąbkę. Jest to wbrew pozorom bardzo delikatne „urządzenie”.

Jak czyścić beauty blender? Krok czwarty: odciśnij nadmiar wody

Wypuść brudną wodę, odciśnij jej nadmiar i jeszcze raz dokładnie przepłucz swój beauty blender pod czystą, letnią wodę. Upewnij sie, że odcisnęłaś na koniec tyle wody, ile się dało.

Jak czyścić beauty blender
fot.unsplash.com

Jak czyścić beauty blender? Krok piąty: odłóż je w odpowiednim miejscu i pozostaw do wyschnięcia

Umyty beauty blender możesz położyć np. na biurku na ściereczce z mikrofibry, zostawić w sypialni czy łazience. Ułóż go jednak na płaskiej, suchej powierzchni. Wiele osób ma specjalne „trzymaki” do beauty blenderów, pudełka czy szuflady. Broń boże nie odkładaj mokrej gąbki do takiego miejsca. Jedyne, do czego doprowadzisz to do spleśnienia swojego beauty blendera, a w rezultacie będzie on niezdatny do użytku i będziesz musiała wydać pieniądze na nowy. Najlepiej będzie zostawić gąbkę na kilka godzin lub przez noc. Pozwól jej spokojnie wyschnąć. Kiedy beauty blender wyschnie, jest gotowy do ponownego użytku i wtedy możesz go schować, gdzie tylko ci się podoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here