Wiarygodny alkomat do pomiaru trzeźwości

0
362
Wiarygodny alkomat do pomiaru trzeźwości

Napoje alkoholowe spożywa się powszechnie w bardzo wielu sytuacjach – niestety po ich wypiciu nie można prowadzić pojazdów mechanicznych, dlatego alkomat to urządzenie, które w szybki sposób pozwoli nam uzyskać wynik wskazujący, czy możemy zasiąść za kierownicą po tym, gdy wcześniej spożyliśmy alkohol.

Rodzaje alkomatów

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów alkomatów, które mogą różnić się pod kilkoma względami, a ich skuteczność i wiarygodność także może być bardzo różna. Najistotniejsze rozróżnienie polega na zastosowaniu innych sensorów, dzięki którym możliwe jest określenie ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Poza jednorazowymi alkotestami dostępne są także Alkomaty elektrochemiczne, które do pomiaru wykorzystują reakcje chemiczne i elektryczne. Jak przebiegają te reakcje? – Cząsteczki alkoholu w wydychanym powietrzu wiążą się z innymi związkami, np. nadmanganianem i dwuchromianem potasu, w wyniku czego powstaje kwas octowy, na który reagują elektrody umieszczone w ustniku. Dzięki temu uzyskuje się wiarygodny pomiar na danym urządzeniu.

Dlaczego warto stosować alkomaty z atestem?

Alkomaty elektrochemiczne to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób prywatnych, które chcą indywidualnie sprawdzić swój stan trzeźwości, ale także dla pracodawców, którzy zatrudniają kierowców czy pracowników budowy, gdzie trzeźwość jest wyjątkowym priorytetem – w czasie wykonywania tych zawodów znacznie łatwiej o wypadek, który może stanowić zagrożenie życia lub zdrowia również dla innych osób.

Alkomat z atestem to urządzenie, które jest wykorzystywane także przed służby policyjne, np. do pomiaru trzeźwości na imprezach masowych czy w czasie kontroli drogowej. Są one w pełni profesjonalne, a uzyskane wyniki wiarygodne – są to kluczowe cechy dla tych urządzeń, które świadczą o ich wysokiej jakości. To cena jest w tym przypadku bardzo często wyznacznikiem jakości i wydajności alkomatów.

Profesjonalny alkomat z atestem to gwarancja niezawodności, a także wydajności. Mogą być często i intensywnie używane, a my mamy pewność, że i tak wykonany pomiar będzie precyzyjny. Wysoka wydajność pomiaru jest więc kolejną cechą, którą warto brać pod uwagę w przypadku urządzeń do mierzenia ilości alkoholu w wydychanym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here