Jak zrzucić zbędne kilogramy?

0
813
Jak zrzucić zbędne kilogramy
fot.unsplash.com

Nowy rok, nowa ja. Z pewnością zrzucenie zbędnych kilogramów to postanowienie nie jednej osoby i nie ma w tym nic dziwnego. Wszyscy chcemy czuć się dobrze we własnym ciele, a rozstępy, fałdki czy inne tego typu „niedoskonałości” mogą nam nieźle te dobre samopoczucie zaburzyć. Jak się do tego zabrać? Jak zrzucić zbędne kilogramy i lepiej się poczuć? Odpowiadamy!

Krok pierwszy: powód i motywacja

Nie ma nic ważniejszego, niż powód i motywacja. To, dlaczego chcesz zrzucić zbędne kilogramy, jest i powinno być, dla ciebie największą motywacją. Powodów może być wiele. Część osób odchudza się przed weselem, urodzinami czy inną większą imprezą. Oczywiście ma to sens o ile nie zamierzasz, zaraz po zakończeniu owej imprezy, wrócić do starych nawyków i znów przytyć (efekt jojo). Zbliżają się wakacje twojego życia? Chcesz wyglądać pięknie na plaży? Świetnie! Do dzieła!

Jak zrzucić zbędne kilogramy
fot.unsplash.com

To, jaki jest twój powód zależy tylko od ciebie. Pamiętaj, że to dla ciebie ma on być istotny i sensowny. Nie ma znaczenia co powiedzą inni czy co inni sądzą, liczysz się tylko ty i twoja droga do sukcesu. Istotny powód sam w sobie jest ogromną motywacją! Co zrobić jednak jeśli podczas odchudzania ta motywacja spada i ty masz ochotę się poddać? Jak się zmotywować na nowo? To wcale nie takie trudne!

Jak się zmotywować?

W teorii twój powód powinien być wystarczającą motywacją, w praktyce jednak często, już po paru dniach czy tygodniach, zaczynamy się zastanawiać, czy ta sukienka, do której chcemy się wcisnąć, jest w ogóle ładna i czy warto się tak męczyć, kiedy z lodówki woła nas niezdrowe jedzenie? Sposobów, aby temu zaradzić jest wiele. Śmiało możesz zwrócić się o pomoc do internetu! Poczytaj motywujące cytaty, sprawdź jakie przemiany miały osoby, które się nie poddały, jak wyglądają teraz, jak się czują we własnym ciele. To może dać ci niezłego kopa, ale uważaj …

Nie ma nic gorszego, niż porównywanie się do internetowych celebrytów, influencerów czy gwiazd. Instagram nie odzwierciedla rzeczywistości i o tym należy pamiętać. Ta chudziutka modelka, która ma płaski brzuch, ale fajny, krągły tyłek? Stań na wprost lustra, wypnij tyłek do tyłu, wciągnij brzuch i wyprostuj się. Różnica? Kolosalna! Skoro ty możesz zapozować do zdjęcia i wyglądać jak milion dolarów to ona też! Nie wszystko co widzisz w sieci, wygląda tak samo w rzeczywistości. Porównywanie się do gwiazd nie ma sens, a tylko możesz tym sobie zaszkodzić i finalnie wpędzić się w ogromne kompleksy czy też zniszczyć swoją samoocenę.

Krok drugi: deficyt kaloryczny, czyli odrzuć diety cud

Mówi się, że najlepsza dieta cud to dieta MŻ, czyli „mniej żreć” i jest to oczywiście prawda. Diety cud, które mają niewiele kalorii i większość posiłków wygląda raczej jak przystawka, niż pełne danie, pomogą ci zgubić kilogramy szybko, ale równie szybko wrócą one do ciebie, a twoje zdrowie na pewno nie będzie w dobrym stanie. Zdecyduj się po prostu na deficyt kaloryczny. Oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij od tego 200-300 kalorii w skali dnia. Gotowe! Oczywiście pozostałe kalorie wypełnij dobrymi posiłkami, a nie fast foodem czy słodzonymi napojami. Raz w tygodniu pozwól sobie na tzw. cheat meal, czyli jeden posiłek, który uwielbiasz, a nie należy on do najzdrowszych. W ten sposób nie będziesz się czuł tak, jakby zabrano ci wszystko to, co lubisz jeść.

Jak zrzucić zbędne kilogramy
fot.unsplash.com

Dobrym sposobem, jest także zamiana produktów na te „zdrowsze”. Należy jednak pamiętać, że produkty „light” nie zawsze są tym lepszym czy zdrowszym zamiennikiem, nawet jeśli mają mniej kalorii. Mowa tutaj raczej o ciemnym pieczywie, makaronie czy kaszy zamiast ryżu, a nie o serku wiejskim, który i tak i tak jest dla ciebie dobry (w odpowiednich ilościach). Pamiętaj także o warzywach i owocach, które w diecie są bardzo istotne. Słodkie owoce mogą ci pomóc nawet całkowicie odstawić słodzone napoje, co oczywiście jest istotnym krokiem na diecie, która na pomóc ci schudnąć i przede wszystkim, lepiej się poczuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here