Jak czyścić pędzle do makijażu?

0
836
Jak czyścić pędzle do makijażu
fot.unsplash.com

Makijaż to pasja. Makijaż to hobby. Makijaż to zainteresowanie. Makijaż to sposób na poprawę wyglądu swojej twarzy, na podkreślenie swoich atutów, na poprawę swojego samopoczucia. Nieodłącznym elementem makijażu są także i przyrządy, którymi ten makijaż wykonujesz. Mowa tutaj o beauty blenderze, czyli gąbce do makijażu oraz o pędzlach. Aby makijaż nie szkodził i nie powodował niedoskonałości należy nie tylko dobrać do niego odpowiednie najlepsze kosmetyki, ale także i odpowiednio czyścić pędzle. Jak to robić? Odpowiadamy!

Jak przechowywać pędzle i jak często je czyścić?

Pędzle najczęściej przechowujemy albo w szufladzie albo w specjalnych pojemnikach czy osłonkach na kwiatki na toaletce, na biurku czy w łazience. Niestety brudzą się one nie tylko od produktów, które używamy, ale i od kurzu. Mówi się, że pędzle do płynnych kosmetyków powinno się czyścić codziennie, a te do sypkich najlepiej co 2-3 dni. Wiele osób robi to rzadziej, ponieważ zajmuje im to sporo czasu. My pokażemy ci, że wcale nie musi tak być i nie, nie będziemy wrzucać ich do pralki.

Jak czyścić pędzle do makijażu? Krok pierwszy: zbierz wszystkie pędzle

Pierwszy krok to oczywiście zebranie wszystkich pędzli do kupy i zaniesienie ich do łazienki. Jeśli masz sporo blatu w łazience, sprawa jest nieco łatwiejsza. W przeciwnym wypadku posłuż się tym, co masz, czyli pralką, deską od WC, wanną czy stolikiem lub krzesłem. W jednym miejscu rozłóż sobie ręcznik z mikrofibry, a w innym trzymaj te, wciąż brudne, pędzle.

Jak czyścić pędzle do makijażu
fot.unsplash.com

Jak czyścić pędzle do makijażu? Krok drugi: weź w dłoń myjkę do pędzli i płyn

Myjka do pędzli to nic innego, jak silikon z różnymi wypustkami, który dodatkowo jest łatwy do wyczyszczenia, ma specjalny trzymak i nawet przyssawkę, aby można go było zamocować do zlewu. Do kupienia jest np. w Rossmanie i kosztuje zaledwie kilka złotych, a ułatwi ci całą pracę.

Czym myć pędzle do makijażu? Masz kilka opcji. Możesz wybrać płyn do higieny intymnej, mydło (najlepiej jednak te szare, bezzapachowe i hipoalergiczne) lub płyn do kąpieli z Isany, który jest jednym z najlepszych kosmetków do pielęgnacji ciała. W Rossmanie wszystkie te rzeczy dostaniesz za kilka czy kilkanaście złotych.

Jak czyścić pędzle do makijażu? Krok trzeci: ustaw ciepłą wodę

Woda do mycia pędzli powinna być ciepła. Nie gorąca, niezimna. Zbyt ciepła woda może rozpuścić klej, który trzyma włoski na pędzlu, co w konsekwencji doprowadzi do całkowitego zniszczenia twoich pędzli, a tego byś nie chciała, prawda? Wybierz więc letnią temperaturę wody.

Jak czyścić pędzle do makijażu? Krok czwarty: zacznij myć pędzle

Teraz czas na mycie. Weź do ręki myjkę i pędzel. Zmocz pędzel i nałóż na niego odrobinę produktu myjącego. Następnie delikatnymi, kolistymi ruchami pocieraj o myjkę i co jakiś czas powtarzaj czynność, czyli nałóż kosmetyk, koliste ruchy, spłukiwanie i od nowa. Staraj się zrobić to tak, aby pędzle, a raczej włosie z pędzli się zbyt nie splątały. Jeśli nie masz myjki, możesz wykorzystać zwykłe mydło. Wtedy zamiast kolistych ruchów na myjce, wykonuj takie same na kostce mydła i co jakiś czas spłukuj.

Jak czyścić pędzle do makijażu
fot.unsplash.com

Jak czyścić pędzle do makijażu? Krok piąty: odsącz nadmiar wody

Z pędzli warto odsączyć nadmiar wody przy pomocy ściereczki z mikrofibry, ewentualnie papierowego ręcznika kuchennego. Unikaj używania cienkich chusteczek czy papieru toaletowego. Może on pozostawić resztki papieru na twoich pędzlach. Lekko osuszone pędzle odłóż na bok i kontynuuj mycie.

Jak czyścić pędzle do makijażu? Krok szósty: suszenie pędzli

Pędzle najlepiej suszyć do góry nogami. Masz wiele możliwości, aby to zrobić. Możesz zakupić specjalny trzymak + siateczkowe osłonki lub zrobić metodę DIY. Zawieś je do góry nogami przy pomocy gumki do włosów lub weź w dłoń makaron (taki do pływania), natnij go poziomo na całej długości, nałóż np. na blat czy wysuwaną szufladę, a następnie natnij pionowo co kilka centymetrów. Teraz wystarczy, że w te szpary włożysz swoje pędzle i gotowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here