Czy wiesz, że tylko 48% Polek pozytywnie odbiera swój wygląd? 18% pań regularnie uczęszcza do kosmetyczek i salonów piękności, by zlikwidować mankamenty swojej urody i uwydatnić walory. Chociaż mamy coraz większą świadomość w zakresie konieczności realizowania nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych w celach pielęgnacyjnych i te są powszechnie dostępne, to dbałość o stan skóry ma na uwadze tylko 10% klientek. Pozostałe liczą na efekty upiększające, dzięki którym ich atrakcyjność zewnętrzna będzie zgodna z obowiązującymi kanonami piękna. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Jego działanie przynosi wiele korzyści.
Jak działa peeling kawitacyjny?
Warto wspomnieć, że zabieg, który wykorzystuje urządzenie do peelingu kawitacyjnego, jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Co więcej, można realizować go regularnie w gabinetach kosmetycznych, ale z powodzeniem udaje się także przeprowadzać go w warunkach domowych – na rynku bez problemu znaleźć można profesjonalny sprzęt.
Peeling kawitacyjny wykorzystuje działanie ultradźwięków. Zabieg wykorzystuje się na zwilżonej wodą skórze, dzięki czemu powstaje reakcja i mikropęcherzyki, które pękają. Właśnie ten mechanizm sprawia, że zniszczone zostają komórki martwego naskórka, usuwane są głębokie zanieczyszczenia i nadmiar sebum.
Dla kogo peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny pozwala dogłębnie oczyszczać skórę. Zalecany jest przede wszystkim paniom, które zmagają się z cerą tłustą, mieszaną, skłonną do trądziku poprzez nadmierne wydzielanie sebum. To świetny zabieg dla cery świecącej się, z zaskórnikami i innymi, drobnymi problemami. Ponieważ wykonywany regularnie, działa odmładzająco, dedykowany jest osobom, które chcą pozbyć się płytkich zmarszczek, a nawet blizn czy przebarwień.
Peeling kawitacyjny-efekty
Aby zobaczyć, jak działa urządzenie do peelingu kawitacyjnego, potrzeba czasu. Oczywiście, już pierwszy zabieg sprawi, że skóra jest dogłębnie oczyszczona, pory zostają otwarte, a nadmiar sebum usunięty. Potrzeba zaś całego cyklu zabiegów, by spostrzec zniwelowanie zmarszczek albo przebarwień. Zaleca się przeprowadzanie peelingu kawitacyjnego przynajmniej raz w tygodniu przez okres co najmniej miesiąca. To wtedy udaje się zauważyć pozytywne efekty. To prosty i bezbolesny sposób, aby pozbyć się martwego naskórka, wyregulować gospodarkę wodną, zahamować nadmierne wydzielanie sebum, rozjaśnić skórę, zniwelować przebarwienia i zmniejszyć zmarszczki, usunąć zaskórniki i zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych.
Cieszy fakt, że dobrej jakości sprzęt udaje się kupić niedrogo, by realizować tego typu zabiegi w warunkach domowych. W tym celu nie trzeba przechodzić żadnego szkolenia, to naprawdę proste. Przed samodzielnym wykonaniem peelingu zaleca się jedynie wykonać próbę na skórze – ta wrażliwa może zostać podrażniona. Pamiętajmy, że kawitacja nie powinna być wykonywana na skórze poranionej, ze stanami zapalnymi ani aktywnym trądzikiem.