Peeling kawitacyjny, czyli dogłębne oczyszczanie twarzy

0
647

Czy wiesz, że tylko 48% Polek pozytywnie odbiera swój wygląd? 18% pań regularnie uczęszcza do kosmetyczek i salonów piękności, by zlikwidować mankamenty swojej urody i uwydatnić walory. Chociaż mamy coraz większą świadomość w zakresie konieczności realizowania nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych w celach pielęgnacyjnych i te są powszechnie dostępne, to dbałość o stan skóry ma na uwadze tylko 10% klientek. Pozostałe liczą na efekty upiększające, dzięki którym ich atrakcyjność zewnętrzna będzie zgodna z obowiązującymi kanonami piękna. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Jego działanie przynosi wiele korzyści.

Jak działa peeling kawitacyjny?

Warto wspomnieć, że zabieg, który wykorzystuje urządzenie do peelingu kawitacyjnego, jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Co więcej, można realizować go regularnie w gabinetach kosmetycznych, ale z powodzeniem udaje się także przeprowadzać go w warunkach domowych – na rynku bez problemu znaleźć można profesjonalny sprzęt.

Peeling kawitacyjny wykorzystuje działanie ultradźwięków. Zabieg wykorzystuje się na zwilżonej wodą skórze, dzięki czemu powstaje reakcja i mikropęcherzyki, które pękają. Właśnie ten mechanizm sprawia, że zniszczone zostają komórki martwego naskórka, usuwane są głębokie zanieczyszczenia i nadmiar sebum.

Dla kogo peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny pozwala dogłębnie oczyszczać skórę. Zalecany jest przede wszystkim paniom, które zmagają się z cerą tłustą, mieszaną, skłonną do trądziku poprzez nadmierne wydzielanie sebum. To świetny zabieg dla cery świecącej się, z zaskórnikami i innymi, drobnymi problemami. Ponieważ wykonywany regularnie, działa odmładzająco, dedykowany jest osobom, które chcą pozbyć się płytkich zmarszczek, a nawet blizn czy przebarwień.

Peeling kawitacyjny-efekty

Aby zobaczyć, jak działa urządzenie do peelingu kawitacyjnego, potrzeba czasu. Oczywiście, już pierwszy zabieg sprawi, że skóra jest dogłębnie oczyszczona, pory zostają otwarte, a nadmiar sebum usunięty. Potrzeba zaś całego cyklu zabiegów, by spostrzec zniwelowanie zmarszczek albo przebarwień. Zaleca się przeprowadzanie peelingu kawitacyjnego przynajmniej raz w tygodniu przez okres co najmniej miesiąca. To wtedy udaje się zauważyć pozytywne efekty. To prosty i bezbolesny sposób, aby pozbyć się martwego naskórka, wyregulować gospodarkę wodną, zahamować nadmierne wydzielanie sebum, rozjaśnić skórę, zniwelować przebarwienia i zmniejszyć zmarszczki, usunąć zaskórniki i zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych.

Cieszy fakt, że dobrej jakości sprzęt udaje się kupić niedrogo, by realizować tego typu zabiegi w warunkach domowych. W tym celu nie trzeba przechodzić żadnego szkolenia, to naprawdę proste. Przed samodzielnym wykonaniem peelingu zaleca się jedynie wykonać próbę na skórze – ta wrażliwa może zostać podrażniona. Pamiętajmy, że kawitacja nie powinna być wykonywana na skórze poranionej, ze stanami zapalnymi ani aktywnym trądzikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here