Jak się zbliżyć do siebie na nowo?

0
707
Jak się zbliżyć do siebie na nowo
fot.unsplash.com

Niskie libido? Brak intymności? Brak okazywania sobie uczuć? Czujesz, że wasz związek się wypala, a zrobiłbyś wszystko, aby tylko znów złapać pana Boga za nogi i odnowić wszystkie uczucia, które przecież nadal macie? To nie będzie proste. To nie będzie trwało chwilę i po problemie. To ciągła praca, od której nie da się uciec. W związku trzeba ciągle zdobywać się na nowo, kochać, rozkochiwać i zaskakiwać. Jak zbliżyć się do siebie?

„Miłość nie rozkłada się po równo w związku. Nigdy nie jest pół na pół. To zawsze siedemdziesiąt do trzydziestu, lub sześćdziesiąt do czterdziestu. Ktoś zakochuje się pierwszy. Ktoś stawia drugą osobę na piedestale. Ktoś staje na głowie, by życie toczyło się gładko i przyjemnie, a partner po prostu załapuje się na ten wózek.” – Jodi Picoult, Deszczowa noc

Bliskość =/= seks, czyli dlaczego seks nie jest najważniejszy

Wiele osób mylnie uważa, że brak bliskości w związku oznacza po prostu brak seksu, ale wcale nie. Brak bliskości jest znacznie gorszy. Miałeś kiedyś sytuację w swoim życiu, gdzie nie mogłeś liczyć na buziaka, na przytulenie, na masaż pleców czy stóp? Miałeś w swoim życiu kiedyś sytuację, gdzie nie odzywałeś się, bo wiedziałeś, że tej drugiej osoby to i tak nie obchodzi? Wyobraź sobie coś takiego w związku. Właściwie powinno nasunąć się pytanie – po co więc być w tym związku, skoro i tak nie ma z tego żadnych benefitów czy profitów?

Seks to nie podstawa związku, seks to dopełnienie związku. Seks to nie ruch posuwisty czy w wersji informatycznej – „input, output i zapętlić”. Seks to coś więcej. Seks to pocałunki, atmosfera, seksowna bielizna, śmieszne skarpetki, których nie opłaca się zdejmować. Seks to masaż pleców, mizianie się, składanie pocałunków na całym ciele. Seks to także śmiech. To spadanie z łóżka, uderzenie głową w ścianę, nakrycie przez dzieci czy współlokatora. Seks to także panika, że antykoncepcja nie zadziałała i bieg do apteki po test ciążowy. Seks to coś znacznie większego.

Jak się zbliżyć do siebie na nowo
fot.unsplash.com

„Spotkanie kogoś, kogo pokocha się z wzajemnością, jest wspaniałym uczuciem. Ale spotkanie bratniej duszy jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy tobie zawsze, bez względu na wszystko.” – Cecelia Ahern, PS Kocham Cię

Pozbądźcie się rutyny, czyli dlaczego wszystko nas nudzi

Pizza jest pyszna. Truskawki w czekoladzie? Aż na samą myśl cieknie nam ślinka. Obiadek u babci? Mniam! Nawet najlepsza potrawa, jedzona codziennie – znudzi nam się. Z seksem może, ale nie musi, być podobnie. Zastanów się, jak wygląda twoja intymna relacja z drugą osobą? Codziennie wieczorem wskakujesz do łóżka w skarpetach i bokserkach i czekasz na partnerkę? Później mechaniczne zbliżenie, sen, rano do pracy, wieczorem powtórka. Wprowadzenie czegoś nowego to klucz do sukcesu!

Zaskocz drugą osobę, pokaż jej, na co cię stać. Pokaż żonie, mężowi, partnerce, partnerowi, że wciąż masz to coś. Że potrafisz być romantyczny i chcesz próbować nowości. Jak nie wyjdzie? Cóż, przynajmniej oboje się pośmiejecie i odhaczycie to z listy rzeczy do zrobienia. Nie musisz stawać na głowie, nie musisz kombinować. Możliwości jest milion. Kup gadżet erotyczny. Spróbujcie nowej pozycji. Nastawcie się na romantyczny wieczór i zrealizujcie go. Klepnij ją w tyłek. Pocałuj jego sutek. Zróbcie po prostu coś, czego jak dotąd nie zrobiliście. Kto wie, może tak wam się spodoba, że będziecie chcieli więcej i więcej?

Jak się zbliżyć do siebie na nowo
fot.unsplash.com

„Dzisiaj wiem jedno. Tworzenie wzajemnych relacji, to jak budowanie zamku z piasku. Nieustannie trzeba o niego dbać, by nie runął… I by nikt nie wszedł w niego butami… Nie można na chwilę go spuścić z oczu. Związek pomiędzy dwojgiem ludzi bywa również kruchy. Dokładnie tak jak zamek z piasku. Gdy odwrócisz głowę, zaleje go morska fala. Pozostanie tylko słona morska woda, albo słone łzy.” Magdalena Witkiewicz, Zamek z piasku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here